Великий Султан для новачків

У грі є безліч параметрів, що впливають на зростання султана, але  прагнення покращити кожні з них “тут і одразу” у поточному турнірі (а то й без нього) – розпорошить усі зусилля. Так, султан займатиме не останні місця в рейтингах, але буде лише середнячком без входження до топ рейтингу. Вміння накопичити та витратити у правильний момент, має бути в основі стратегії цієї гри. Виняток становлять ті, хто може дозволити собі коригувати помилки грошима (донати в гру).

З чого розпочати? Виходимо з того, що етап навчання (в самій грі) вже пройдено і, якщо, шановному читачу набрид цей матеріал, значить він перебуває у пошуках оптимальної тактики та стратегії швидкого зростання султана. Вирощувати султана = збільшувати значення його репутації, але не все так однозначно, бо розробники додали поняття “втрата (урон)”, до якого повернемося трохи пізніше, а поки що про репутацію.

Репутація султана – це загальна сума умінь усіх радників +  спадкоємців, іншими словами, для того, щоб ріс султан, потрібно вміло та правильно вирощувати його радників, наложниць та спадкоємців.

Репутація це сума умінь тактики, політики, культури та науки.

Тактика – це сила і бойова шкода у битвах”

Політика – кількість провіанту

Наука – кількість золота

Культура – кількість солдатів

Уся ця справа гойдається в радниках, їх далі і розглянемо докладніше.

Порадники 

Таланти – практично найголовніше в раднику і саме виходячи з кількості талантів вибиратимемо радників для прокачування в першу чергу!

Відразу до практики. Вчимося розуміти, що така кількість талантів. Кожен радник має 4 вміння: тактика, наука, політика та культура. Кількість зірок біля вміння – це і є кількість талантів, а рівень вміння – це множник для зірок.

Приклад. На картинці бачимо, що радник Евлі має 2 зірки рівня 1 політики, в результаті маємо, що політики у нього 1х2 = 2 таланти.

Аналогічно вважаються всі інші. Тактика у Евлі зараз (див. картинку) 6х1 = 6 талантів.

ВАЖЛИВО! Якщо радник має 2 показники в межах одного вміння, на нашому прикладі це наука: 5 зірок лінгвістики та 3 зірки географії, то таланти підсумовуються. Таким чином для Евлі маємо зараз 9х5+5х3=60 талантів науки.

Отже, необхідно переглянути таланти кожного радника, дуже бажано дивитися не тільки тих, що є, а й враховувати тих, що будуть дані в майбутньому, або яких можна купити (для кого це актуально), і вибрати команду буквально з 3 -4 радників, які будуть гойдатися в першу чергу і будуть найсильнішими.

Обов’язково має бути 1-2 сильні тактики, а за ними потрібно підтягувати ресурсників.

Таланти качаємо жетонами та досвідом.

Жетони беремо з призів на івентах (вкладення нагороди) та купуємо в магазинах на окуляри із завдань

Досвід беремо в академії та в альманахах знань, які також йдуть у різноманітних завданнях як призи та подарунки, і є в магазинах.

Багато хто боїться лити в радника жетони, коли вміння має 5 зірок, тому що шанс підвищення становить лише 20%,  не варто цього бояться, вливайте жетони спочатку саме на вміння з 5-3 зірками! Те, що отримаєте на виході, дуже приємно здивує 🙂

Як і коли правильно лити жетони описано трохи нижче і в цьому гайді для Султана.

У вкладці “речі” відкривається можливість качати радника за фоліанти, томи, книги, буклети, які, як і все інше, потрібно заробляти з різних ігрових змагань.

Всі ці книги додають умінь стільки, скільки на них написано. Тобто том на 5000 додасть рівно 5000 умінь.

ВАЖЛИВО! При прокачуванні радників слід враховувати, що рівень радника та кількість його талантів – це множники у формулі сили (урону), а книги, томи тощо. всього лише доданок. Не робіть великих ставок на доданок! Це помилка всіх новачків, які нескінченно ллють книги у радників без помітної віддачі.

Найефективніший спосіб прокачування – жетони, на другому місці рівень радника, а всілякі книги та фоліанти зі зростанням сили радника стають дедалі менш значущими. Раджу їх збирати та зливати на рейтингових івентах.

Вкладка зв’язок показує наложницю, з якою пов’язаний радник. При кожному відвідуванні в гаремі цієї наложниці, у неї накопичується досвід, який трансформується у збільшення умінь радника.

Чим більша чарівність наложниці, тим більше досвіду вона отримує при відвідуванні, тим на більшу величину можна підняти вміння радника, пов’язаного з нею.

А рівень близькості наложниці розширює можливість вибору яке саме вміння збільшувати у радника

Крім того, в класах малювання, читання та музики наложниці отримують каміння знань, за допомогою яких збільшується рівень надбавки до вмінь пов’язаного з нею радника.

На вкладці “загальне”, власне, спостерігаємо величини вмінь свого радника, тут же знаходиться і прокачування його рівня.

ВАЖЛИВО! При включенні галочки +10 рівнів немає шансу отримати додатковий бонус при прокачуванні радника.

Наложниць хитаємо кільцями та сережками, які в достатній кількості отримуємо беручи участь у різноманітних ігрових івентах.

Дослідні гравці радять прокачувати лише одну наложницю, таким чином вона гідно виглядатиме в класах малювання, читання та музики.

Зробити вибір яку саме наложницю качати не менш важливо, ніж вибрати, які саме радники будуть головними дійовими особами. Вибрати слід наложницю, пов’язану з одним із таких радників.

Діти зазвичай не викликає жодних труднощів, оскільки маніпуляції з ними – це лише навчання і видача заміж або одруження, які додасть репутації відповідно до величини здібності дитини.

Втрата (урон). Це дуже важлива величина, що визначає силу радника і вона не є очевидною для новачків. Часто буває так, що людина хитає репутацію, а шкода стоїть практично на місці, тому учасник альянсу “пасе задніх” на битвах, в експедиціях, на полюванні та у фортеці.

Дізнатися про свій урон можна легко: пройдіть в альянс, потім в експедицію, потім натисніть додати радника і вони всі вишикуються відповідно до своєго урону.

Інакше, шкода визначається формулою:

            S = L x T x 5000 + R

S – шукана величина збитків;

L – рівень радника;

T – кількість талантів тактики;

5000 – коефіцієнт, придуманий розробниками;

R – величина тактики радника (див. загальні вкладку);

Аналіз цієї формули не вимагає знань вищої математики, і однозначно дає відповідь на запитання: “а чому книги, томи, буклети та фоліанти менш ефективні, ніж жетони?” – та тому, що всі ваші книги тактики, влиті в радника, дадуть лише один доданок цієї формули, який у порівнянні з першою частиною є величиною нікчемною. 

Коли зливаємо жетони, золото, книги?

У вкладці нагороди потрібно стежити за що саме зараз їх дають, і пам’ятати про те, що часто буває перетин нагород, наприклад, нагороди за репутацію дуже часто дають із нагородами за використання золота та жетонів. Намагайтеся чекати вартих івентів і витрачати ці цінні ресурси лише під час таких івентів.

Слід пам’ятати, що крім нагород існують і рейтингові івенти, дуже добре, якщо рейтинговий івент золота збігається з нагородним івеном золота – ви отримуєте збільшену кількість призів.

Ця порада стосується всіх ігрових розхідників, адже вони так чи інакше використовуються для прокачування ваших радників та султана загалом. Тільки грамотно вибудована стратегія накопичення ресурсів та використання їх саме у правильні періоди є запорукою успіху у цій грі.